Drodzy Mieszkańcy!
Urząd Miasta Czarnków pozyskał środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu na realizację na przedsięwzięcia pn. „Usuwanie azbestu z terenu Miasta Czarnków w roku 2026”.
Zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza Miasta Czarnków nr 256/2026 z dnia 6 maja 2026 r.
https://prawomiejscowe.pl/UrzadMiastaCzarnkow/document/1306084/Zarzadzenie-256_2026
przedsięwzięcie dotyczy zbieranie materiałów zawierających azbest, które zostały wcześniej zdemontowane z obiektów budowlanych zlokalizowanych na terenie miasta Czarnków przez ich właścicieli lub posiadaczy tego obiektu.
Wnioski będzie można składać w terminie od 15 maja 2026 r. do 15 lipca 2026 r. bezpośrednio do Urzędu Miasta Czarnków lub wysyłając na adres: Plac Wolności 6, 64-700 Czarnków lub e-Doręczenia: AE:PL-62745-57922-IHBHT-06
Do wniosku należy załączyć:
1. Dokument potwierdzający posiadanie tytułu prawnego do nieruchomości, na której znajdują się wyroby zawierające azbest,
2. Zgodę właściciela nieruchomości - w przypadku posiadania innego tytułu prawnego niż własność lub użytkowanie wieczyste,
3. Zgoda współwłaściciela nieruchomości, na której znajdują się wyroby zawierające azbest,
Wnioski rozpatrywane będą według kolejności wpływu, do wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel.
Dodatkowe informacje można uzyskać w: Referacie Gospodarki Przestrzennej i Ochrony Środowiska, pokój nr 9, tel. 67 255 23 26
Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Poznaniu
www. wfosgw.poznan.pl